Predstavujem Vám ponuku programov a služieb pre rôzne cieľové skupiny, ktoré Vám nastavím individuálne po vstupnej konzultácii.

Individuálna konzultácia pre bábätká, deti i dospelých : 

- idividuálne zhodnotenie úrovne psychomotorického vývoja u bábätiek a zhodnotenie kvality ich vzpriamovania

- u detí a dospelých zhodnotenie fungovania svalového systému a pohybových stereotypov

- typy pre domácu podporu správneho vývoja či odstránenia drobných nezrovnalostí

- prípadne nastavenie programu lekcií, ich forma a cieľ

Poradenstvo v oblasti nosenia detí v šatkách a ergonomických pomôckach:
- pomoc pri prvom vložení dieťatka do šatky
- pomoc s výberom a nastavením nosiacej pomôcky

V rámci poradenstva je možné si vyskúšať a zakúpiť kvalitné šatky a ergonomické nosiče od poprednej slovenskej značky Sestrice.

Programy pre individuálne pohybové lekcie  

1. Program FyzioMama

- určený pre bábätká do 18 mesiacov

- zameraný na podporu prirodzeného a kvalitného psychomotorického vývoja a terapiu jeho odchýliek

- určený pre bábätka, u ktorých je podozrenie či diagnóza ako : 

oneskorenie psychomotorického vývoja, centrálna koordinačná alebo tonusová porucha, hypertonus alebo hypotonus, asymetria trupu ci hlavičky, polohové deformity ako tortikollis, pes equinovarus, nedokonalo zacentrované bedrové kĺby,diastáza brušných svalov a hernia pupka, pripadne problémy s nestabilitou v polohe na brušku absencia lezenia (chôdze po štyroch)....atď.

- využívané metodiky : Bobath koncept, vhodná manipulácia s dieťatkom, Vojtova metóda, Koncept Handle, liečebný, telocvik, mäkké techniky a baby masáže, kineziotaping, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia a ich kombinácie

- !!!potrebná úzka spolupráca s rodičom a  jeho zodpovedný prístup 

 - program vedú fyzio Edita a Viktória 

2. Program BosoCesta a program Hrajko

- pre deti od 3 do 6 rokov

- zameraný na prevenciu a terapiu plochých nôh a nestability členkov a iných odchýliek v oblasti dolných končatín, chrbtice a posilnenie vnútorného stabilizačného systému

1. terapeutická časť - liečebný telocvik pod vedením fyzioterapeuta, zameraný na celkové posilnenie svalového aparátu, odstránenie svalových disbalancií a dosiahnutie plnej mobility chodidla a stability členka 

Tiež plnenie jednoduchých aktivít a hier pod dohľadom terapeuta zameraných na celkové posilnenie svalového korzetu, prácu dolných končatín i vnutorného stabilizačného systému tela a rozvoj koncentrácie

- používaná kombinácia metodík: liečebná telesná výchova, mäkké techniky, mobilizácia, tejpovanie, klasická masáž, dornova metóda..a iné 

-program vedie fyzio Viktoria\Lucka 

3. Program SILÁK 

Individuálne a intenzívne posilovacie cvičenie pod vedením skúsenej fyzioterapeutky Lucky.
Mimochodom tiež je "fyziomama" a má 7 ročný prax v oblasti detskej rehabilitácie.

SILÁK je zameraný na celkové posilnenie svalového systému dieťaťa. Uvoľnenie skrátených svalových skupín a celkovú harmonizáciu tela.

Cieľovou skupinou na tento program sú detičky od 1 roka, ktoré potrebujú nabrať svalovú silu, potrebujú sa kvantitatívne nakopnúť, tie ktoré potrebujú práve intenzívne cvičenie, potrebujú posilniť chrbatik či nožičky, detičky predčasne narodené, hypotonicke alebo naopak trpiace hypertoniou.
Ďalšou cieľovou skupinou budu deti staršie ako tri roky, u ktorých sa rozvinula diagnóza DMO, s výnimkou kombinovaných zdravotnych obmedzeni.

Program obsahuje jeden alebo dva týždne intenzívneho cvičenia, to je 1,5 hodiny cvičenia, plus masáž, nasviecovanie bioptronovou lampou, nahrievanie skrátených svalových skupín, tejpovanie a na začiatku alebo konci týždňa kraniosakralnu terapiu.
Denne teda u nás dieťatko strávi cca 2 a pol hodinky celých 5 dní ( alebo 5 plus 5 dní).

Ďalšou úlohou tohto programu je pripraviť dieťatko na následnú terapiu v domácich podmienkach a zaškolenie rodiča. 

4. Program Veľkáč a Teen Fit

- program pre deti do 15 rokov

- liečebná telesná výchova a škola chrbta, posilňovanie oslabených svalov a vyťahovanie skrátených svalových skupín, aktivácia vnútorného stabilizačného systému

- SM systém 

- lekcia s dôrazom na vytvorenie správnych návykov pre domáce cvičenie


Vedie fyzio Lucka /Viktoria/Veronika 

4. Program Šťastná mama (aj s diastázou) 

- individuálne pohybové lekcie a masáže pre mamičky (i rodinných príslušníkov)

- zamerané na relaxáciu, odreagovanie ale i na uvoľnenie stuhnutých svalov a tonizáciu oslabených svalov

- prvá pomoc pri bolesti chrbta, ramena či častých migrénach

-nácvik práce s popôrodnou diastazou alebo oslabeným panvovym dnom

-vedie fyzio Lucka a Veronika

- Výhoda !!! Možnosť mať dieťatko pri sebe so sprevádzajúcou osobou

Okrem toho ponúkame aj :

Kraniosakrálnu terapiu 

Fyzioterapeutka Lucia píše :

KRANIOSAKRÁLNA terapia je manuálna terapia, neinvazívna metóda s cieľom hlbokej relaxácie na ovplyvnenia zdravia. Terapia využíva jemný dotyk na prácu s pulzáciou mozgovo miechovej tekutiny. Táto tekutina prúdi medzi kraniom-lebkou a sakrom-kostrčou. Obmýva a vyživuje mozog, prúdi v miechovom kanáli a následne sa vstrebáva do krvi. Pulzácia a správny tok tejto tekutiny sa nazýva aj „dych života“. Je to sled rozpínania sa a následného stiahnutia sa celého nášho tela, vrátane kostí až po tkanivá v tele. Tento rytmus sa dá jemným dotykom nahmatať/precítit a ovplyvniť. Ak je prúdenie v harmónií, organizmus je v poriadku. Ak je však prítomná blokáda, kraniosakrálna pulzácia je oslabená až neprítomná. Terapia vníma telo ako celok a cez jemný dotyk, ovplyvňovaním kraniosakrálnej pulzácie, dokáže naštartovať samoregeneračné mechanizmy tela a prúdenie dychu života. Ten je dôležitý pre výživu centrálnej nervovej sústavy, hlavnej riadiacej jednotky organizmu, pre endokrinný a imunitný systém.

Pri terapii a vnímaní kraniosakrálnej pulzácie, sa dá vyzistiť nesúmernosť prúdenia teda dysbalancia rôznej časti tela. Problém býva často pri tonických poruchách svalstva , blokádach chrbtice, popôrodné blokády SI kĺbov a veľa ďalších. Na tele sa môžu prejaviť ako bolesť, choroba, emocionálne napätie, stres, nespavosť.

U bábätiek je vhodná na podporu zdravého vývinu, podpora pri tráviacich ťažkostiach ako reflux alebo koliky, uvoľňovanie spazmov v oblasti panvy pri problémoch so stolicou. U nás vo FyzioMame máme skúsenosti a využívame ju ako podpornú terapiu pri cvičení a probléme nerovnováhy svalového napätia. Veľmi dôležitým faktorom pre zdravie je správny psychomotorický vývin, ktorý je úzko spätý v pôrodom. Kraniosakrálna terapia napomáha zbaveniu popôrodnej traumy a odstránia blokov, ktoré sa často prejavujú napr. nespavosťou, nekľudom, alebo náhlim plačom, ktorý nesúvisí s uspokojením základných potrieb. Niekedy však môže byt problém prenesený, vtedy je potreba pracovať s mamičkou, zbaviť ju blokád a napätia, až potom sa podľa potreby rieši terapia u bábätka.

U detí terapia pozitívne vplýva na poruchy sústredenia, poruchy učenia, obdobie stresu, zlepšenie imunity, ovplyvnenie svalového tonusu (DMO, svalová dysbalancia).

U mamičiek využívame ako podpornú terapiu prípravy na pôrod, psychické a fyzické naladenie, popôrodnú starostivosť a rekonvalescenciu, pri problémoch s dojčením, pocitoch extrémnej únavy, migrénach...
Kraniosakrálna je vhodná aj ako prevencia.

Terapia trvá 30-50 minút, v ľahu. Bábätká je možné ošetriť aj v šatke alebo nosiči, v bezpečí pri maminke